VİZE KATEGORİLERİ(Ek olarak Hizmet Bedeli uygulanır) ÜCRETLER (TL Olarak)
Genel Vize390,00 ₺
Bosna Hersek, FYROM, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan pasaportu sahipleri 227,50 ₺
Milli Vize (D Kategori)1.170,00 ₺
Milli Vize (D Kategori) Tek Giriş243,73 ₺
D-tipi Erasmus585,00 ₺
Vize Merkezi Hizmet Bedeli130,00 ₺

• Avrupa Birliği/ İsviçre vatandaşı ile evli olan Türk Vatandaşları ve 21 yaşını doldurmamış çocukları

• Eğitim/ öğretim amaçlı giden okul öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ve onlara eşlik eden öğretmenler

• Bilimsel araştırmalar yapmak amacıyla seyahat eden araştırmacılar

• Diplomatik ve hizmet pasaportları sahipleri

• Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından düzenlenen seminerler, konferanslar, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılan 25 yaş veya altı kuruluş temsilcileri muaf tutulabilir.

Ücretsiz
0-12 Yaş arası başvurularÜcretsiz

Ek Hizmetlerle ilgili bilgi için "Ek Hizmetler" sayfasını ziyaret ediniz.

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 

 

30 Kasım  2018 tarihinden itibaren geçerli vize ücreti, Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olup Avro karşılığıdır. Kur 6,50 Türk Lirası’dır. Döviz kurundaki değişimlerden dolayı Konsolosluk vize ücretini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

 

Vize başvuru ücreti ve hizmet bedeli, vize başvurunuzu yaptığınız esnada nakit ve sadece Türk Lirası olarak kabul edilmektedir.

 

 

Vize başvuru ücreti ve hizmet bedeli her bir başvuru için geçerlidir. Vize hizmet bedeli, vize ücretinin uygulanmadığı durumlarda da ödenir.

 

 

Bakmakla mükellef olunan kişiler ( 12 yaş üstü çocuklar da dahil olmak üzere) için de aynı vize ücreti uygulanmaktadır. 12 yaş üstü çocuk, ana başvuru sahibinin pasaportuna kayıtlı olsun veya olmasın, seyahat edecek olan tüm aile fertleri için başvuru formunun doldurulması, vize ve hizmet ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

 

 

Servis pasaportuna sahip TC Vatandaşları (yeşil ya da gri) vizesiz olarak 90 güne kadar Yunanistan topraklarına girme hakkına sahiptir. Çalışma ve 90 günden fazla kalma hakkı bulunmamaktadır.

 

 

Vize başvuru ücreti ve hizmet bedeli, başvurunun işleme konulması için harcanan idari masrafları yansıtmaktadır. Aşağıdaki durumlar haricinde vize başvuru ücreti iade edilemez:

 

 

Ücret iadesi sadece başvurunuz herhangi bir işlem uygulanmadığı durumlarda yapılabilir.