VİZE KATEGORİLERİ
(Vize ücretine ek olarak hizmet bedeli her başvuru için Euro olarak uygulanır.)
ÜCRETLER (EURO Olarak)
Genel Vize

80 € 

Ermenistan, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Belarus, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Bosna Hersek pasaportu sahipleri

35 € 

Gambia pasaportu sahipleri

120 € 

Vize Hizmet Bedeli

30 € 

• Avrupa Birliği/ İsviçre vatandaşı ile evli olan Türk Vatandaşları ve 21 yaşını doldurmamış çocukları

• Diplomatik ve hizmet pasaportları sahipleri

Ücretsiz
0-12 Yaş arası başvurular

Ücretsiz (sadece Hizmet Bedeli ödenir)

Ulusal Vize (D Tipi) (İstanbul için geçerlidir)

Konsolosluk tarafından belirlenir

Ulusal Vize Hizmet Bedeli

Vize bedelinin yarısı


Ek Hizmetlerle ilgili bilgi için "Ek Hizmetler" sayfasını ziyaret ediniz. (Ek hizmetlerin ücretleri TL, Vize ve Hizmet bedelleri Euro olarak tahsil edilmektedir.)

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 

 

31 Aralık 2018 tarihinden itibaren vize başvuru ücreti ve hizmet bedeli, vize başvurunuzu yaptığınız esnada nakit ve sadece Avro olarak kabul edilmektedir.

 

 

200, 500 banknotlar ve demir Eurolar ödeme esnasinda kabul edilmemektedir.

 

 

Vize başvuru ücreti ve hizmet bedeli her bir başvuru için geçerlidir. Vize hizmet bedeli, vize ücretinin uygulanmadığı durumlarda da ödenir.

 

 

Bakmakla mükellef olunan kişiler ( 12 yaş üstü çocuklar da dahil olmak üzere) için de aynı vize ücreti uygulanmaktadır. 12 yaş üstü çocuk, ana başvuru sahibinin pasaportuna kayıtlı olsun veya olmasın, seyahat edecek olan tüm aile fertleri için başvuru formunun doldurulması, vize ve hizmet ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

 

 

Servis pasaportuna sahip TC Vatandaşları (yeşil ya da gri) vizesiz olarak 90 güne kadar Yunanistan topraklarına girme hakkına sahiptir. Çalışma ve 90 günden fazla kalma hakkı bulunmamaktadır.

 

 

Vize başvuru ücreti ve hizmet bedeli, başvurunun işleme konulması için harcanan idari masrafları yansıtmaktadır. Aşağıdaki durumlar haricinde vize başvuru ücreti iade edilemez:

 

 

Ücret iadesi sadece başvurunuz herhangi bir işlem uygulanmadığı durumlarda yapılabilir.