Kosmos Vize Başvuru Merkezi Çalışma Protokolü

Kosmos Vize Başvuru Merkezi Çalışma Protokolü

Hijyen Önlemleri:

Çalışanlar için: Sosyal mesafe, vardiyalı çalışma sistemi, koruyucu ekipman ( eldiven, maske, siperlik, dezenfektan vb.)

Başvuru yapacaklar için: Sosyal mesafeye saygı, maske kullanma zorunluluğu, dezenfektan kullanımı vb.

Randevu ile başvuru yapma zorunluluğu.

Fiziksel temasın mümkün olduğunca kısıtlanması.

Birebir iletişim ve görüşme içermeyen başvuru yöntemlerinin geliştirilmesi.

Parmak izi işleminin 59 ayda bir alınması kuralının kati suretle uygulanması.

Kamuya Açık Bilgi;

Vatandaşların yeni sağlık önlemleri ve başvuruların kabul protokolleri hakkında zamanında bilgilendirilmesinin sağlanması.

Schengen vizesi sahiplerinin, ( pasaport tesliminde bilgilendirme broşürü verilecektir) AB sınırları içinde geçerli olabilecek kısıtlamalardan, milliyeti fark etmeksizin hariç tutulamayacağı konusunda bilgilendirilmesi. (Örn. Test pozitif çıktığı zaman karantinaya almak gibi).

15.06.2020 tarihinde AB ‘’EU re-open’’ resmi web sayfasında (https://reopen.europa.eu/en) seyahat edecek kişilerin seyahat öncesinde faydalanabilecekleri, ulusal ve bölgesel bilgi merkezleri hakkında bilgiler olan, COVID-19 Pandemisi süresinde alınan ve uygulanan önlemler içeren, ayrıca olası bir COVID-19 belirtisi olan kişilerin hangi birimler ile iletişime geçeceklerini içeren bilgiler paylaşacaktır.

Covid-19 ile ilgili seyahat kısıtlamaları hakkında önemli uyarı

Covid-19 yayılımını önlemek amacıyla, önlemlerin bir parçası olarak birbirinden ayrı Schengen eyaletleri, bu eyaletler arasındaki belirlenmiş dış sınırlar da dahil olmak üzere, seyahat kısıtlamaları getirmiştir.

AB içinde ve dışında epidemiyolojik durumun gelişmesine bağlı olarak, seyahat kısıtlamaları hafifletilebilir veya yeniden tanıtılabilir.

Tüm seyahat edecek kişiler, seyahate başlamadan önce seyahat kısıtlamalarını doğrulamaktan sorumludur.

Schengen vizesi sahipleri, otomatik olarak Schengen alanına girme hakkına sahip olmamakla beraber yürürlükteki seyahat kısıtlamalarına uymakla yükümlüdürler.

Daha fazla bilgi için: https://reopen.europa.eu/en

COVID19 PANDEMİ - (ÇALIŞMA SAATLERİ)

Müşterilerimizin maske ile ofisimizi ziyaret etmeleri zorunludur.

 

  • SEYAHAT TARİHLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME 

 

Korona virüs salgını nedeniyle, turistik amaçlı seyahatlerde başlangıç tarihi sadece   1 Haziran'dan sonra olan başvurular kabul edilecektir. 1 Haziran'dan önce rezervasyon yapılmış başvurular kabul edilmeyecektir.

Vize almış ve vize başlangıç tarihi 18 Mart 2020 olan ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle seyahatlerini kaybetmiş ve vizelerinin değiştirilmesini isteyenler, vizelerini ve gelecekteki seyahat planlarının bir kanıtını e-posta ile Yunanistan Başkonsolosluğu’na göndererek doğrudan iletişime geçmelidirler.

 

 

  • OFİS ÇALIŞMA SAATLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

 

Merkez Ofis Harbiye, Istanbul;  

 

Haftaiçi Pazartesiden Cumaya:

 

Başvuru Teslim:   08:00 – 16:00

Pasaport Teslim:  08:00 – 16:00

 

Bursa Ofis:

 

Pazartesi/ Çarşamba ve Cuma günleri 08:00 ile 16:00 arası.

 

Trabzon Ofis:

 

Pazartesi ve Çarşamba günleri 08:00 ile 16:00 arası hizmet verecektir.

 

Çağrı Merkezi:

 

Pazartesi- Cuma günleri hafta için her gün  09:00 ile  16:00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Yunan Hükümeti tarafından COVID-19’a karşı alınan önlemler hakkında duyuru

Yunan Hükümeti tarafından COVID-19’a karşı alınan önlemler hakkında duyuru

COVID-19 virüsünden kaynaklanan hastalığın yayılımını önlemek amacıyla alınan önlemler çerçevesinde, Yunanistan’a giriş yapan bütün yolcular uyruğuna bakılmaksızın 14 gün boyunca evlerinde karantinaya alınacaktır.

Yunan Hükümeti, Eğitim, Kültür, Spor ve Kongre alanlarına yönelik bütün Schengen vizesi başvurularını kabul etmeyi bir sonraki duyuruya kadar askıya almıştır.

Yunanistan’da gerçekleştirilecek olan bütün kongre ve seminerler iptal edilmiş olup, Yunan Hükümeti ayrıca sezonluk oteller ve tatil beldelerinin de en az 30 Nisan 2020 tarihine kadar çalışmayacağını duyurmuştur.

Hâlihazırda açık olan oteller 23 Mart 2020 tarihinde kapanacak ve 30 Nisan 2020 tarihine kadar kapalı kalacaktır.

Yunanistan ayrıca tur gemileri ve Yunan limanlarına günü birlik gezi düzenleyen teknelerin faaliyetlerini de geçici olarak askıya almıştır.

Yunanistan ayrıca Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile olan sınırlarını (kara, deniz ve hava) kapatmış, İtalya ve İspanya uçuşlarını gidiş ve geliş yönlerinde durdurmuş ve İtalya’ya yolcu gemisi hizmetine son vermiştir.

Kamyon şoförleri tarafından taşınmak suretiyle İtaly, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'dan gelen ve bu ülkelere giden malların hareketi etkilenmemektedir.

Dahası, arkeolojik alanlar ve bunların yanı sıra devlet tarafından işletilen müzeler kapalı olacaktır. Bu alanların kapalı tutulmasına ilişkin karar 30 Mart 2020 tarihinde gözden geçirilecektir.

Yolcular hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://eody.gov.gr/en/novel-coronavirus-covid-19-advice-for-travelers

COVID-19’a ilişkin koruyucu önlemler kılavuzu için Sivil Koruma Genel Sekreterliği’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.civilprotection.gr/el/simantika-themata/se-exi-glosses-i-enimerosi-tis-genikis-grammateias-politikis-prostasias-me-odigies

KOSMOS VİZE HİZMETLERİ BURSA’da !

17 Ocak 2020'den itibaren Bursa bölgesi için  vize başvuruları, İstanbul,  Yunanistan Başkonsolosluğu’nun adına, KOSMOS VIZE-BURSA tarafından kabul edilecektir. 
17 Ocak 2020 tarihinden itibaren Yunanistan Schengen Vizesi için başvurular aşağıda belirtilen adresten kabul edilmeye başlanacaktır:  

KOSMOS VIZE-BURSA
Açılış tarihi: 17/01/2020
Çalışma saatleri:  08:00 – 17:00
Adres: Muradiye Mah. Çekirge Cad. No 25/A Osmangazi/Bursa
Telefon: 0212 296 1000
Web sitesi: www.kosmosvize.com

Kosmos Vize Hizmetleri Limited Şirketi Ziyaretçilerine İlişkin KVKK Aydınlatma Metni

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10. maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla, Kosmos Vize Hizmetleri Limited Şirketi tarafından hazırlanmıştır.

 

Misafir olarak Kurumumuz binalarına gelen kişilerin isim ve soyadları elde edilirken ya da Şirket nezdinde asılan ya da internet sitesinde yer alan metinler aracılığıyla söz konusu kişisel veri sahipleri bu kapsamda aydınlatılmaktadırlar. Misafir giriş-çıkış takibi yapılması amacıyla elde edilen veriler yalnızca bu amaçla işlenmekte, ve ilgili kişisel veriler fiziki ortamda veri kayıt sistemine kaydedilmektedir.

 

Hizmet binamız içerisindeki güvenlik kamerası vasıtasıyla ve bina güvenliğinin sağlanması amacıyla görüntü kaydı yapılmakta ve kayıt işlemi Genel Müdürlük tarafından denetlenmektedir.

 

Bu çerçevede elde edilen kayıtlara yalnızca sınırlı sayıda Şirket çalışanının erişimi bulunmaktadır. Bahsi geçen kayıtlara erişimi olan Şirket çalışanları bu kayıtları yalnızca yetkili kamu kurum ve kuruluşundan gelen talep veya denetim süreçlerinde kullanmak üzere erişmekte ve hukuken yetkili olan kişilerle paylaşmaktadır. Kayıtlara erişimi olan sınırlı sayıda kişi gizlilik taahhütnamesi ile eriştiği verilerin gizliliğini koruyacağını beyan etmektedir.

 

Söz konusu kişisel veriler, Kanunun 5. maddesinde yer alan “veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması” ve “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” hukuki sebebine dayanarak otomatik yolla işlenmektedir.

Söz konusu kişisel veriler hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuatı gereği talep halinde adli makamlar veya ilgili kolluk kuvvetlerine aktarılabilecektir.

Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe” göre Kosmos Vize Hizmetleri Limited Şirketi Cumhuriyet Caddesi No:139  Harbiye - Şişli - İstanbul - Türkiye  adresine bizzat elden iletebilir,  noter kanalıyla ulaştırabilirsiniz.

KOSMOS VİZE HİZMETLERİ TRABZON VE ANADOLU YAKASINDA !

14.03.2019 Perşembe günü itibariyle Kosmos Vize Hizmetleri olarak Trabzon şubemizi hizmete açacağımızı duyurmaktan memnuniyet duyarız. 21.02.2019 tarihinden beri Anadolu yakası şubemiz hizmet vermeye başlamıştır. Randevunuzu Çağrı Merkezimizi arayarak ya da web sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Detaylar için web sitemizi ziyaret ediniz.

VİZE ÜCRETLERİ HAKKINDA

31.12.2018 Pazartesi gününden itibaren Yunanistan Schengen vize ücretleri ve hizmet bedeli para birimi EURO olacaktır.  Ek hizmet para birimi  ( fotokopi, SMS, kargo, fotoğraf) TL olmaya devam edecektir.  

D-TİPİ VİZE BAŞVURULARI

D-Tipi Vize Başvuruları sadece Yunanistan Başkonsolosluğu tarafından kabul edilecektir.